سال 1403 امنیت سایبری بالاتر

اردیبهشت 9, 1403

سال 1403 را با امنیت سایبری بالاتر شروع کنید. سال نو همشیه با خود فرصت‌ خوبی برای اتخاذ تصمیمات مهم و شروع عادات جدید را به ارمغان می‌آورد. در حالی که برخی ممکن است روی ورزش یا مطالعه بیشتر هدف‌گذاری کنند، سیستم‌های خود را با راه حل‌های امنیت سایبری مجهز کنید.

احراز هویت

شیوه‌های بهبود امنیت سایبری

در ادامه، مهم‌ترین روش‌هایی که می‌توانید از سال 1403 امنیت سایبری خود را تقویت کرده و از حملات مرتبط جلوگیری نمایید را ذکر می‌کنیم.

1- همه حساب‌های پرکاربرد خود را بررسی کنید تا قوی‌ترین MFA موجود را فعال کنید 

 اولین و مهم‌ترین قدم برای محافظت از حساب‌های برخط خود، فعال کردن تایید هویت چند عاملی (MFA) است که یک لایه حفاظتی اضافی ایجاد می‌کند. اگر MFA را از قبل فعال کرده‌اید، بهتر است که به طور منظم تنظیمات خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که از قوی‌ترین نوع موجود استفاده می‌کنید. در حالی که هر نوعی از MFA بهتر از تکیه بر یک نام کاربری و گذرواژه است، همه MFAها با هم برابر نیستند. MFA مقاوم در برابر حملات فیشینگ از جمله کلیدهای عبوری (passkey) فایدو (FIDO) محافظت پیشرفته‌ای را از حساب‌های برخط شما در برابر تهدیدات سایبری پیچیده‌تر ارائه می‌دهد. پشتیبانی از کلیدهای امنیتی (توکن) توسط بسیاری از سرویس‌های برخط مانند ایمیل، رسانه‌های اجتماعی، بانکداری و موارد دیگر در شرکت رهـ سا ارائه می‌شود.

2- سیستم مدیریت گذرواژه را به کار گیرید

همانطور که در بالا ذکر شد، اگر در حال حاضر از یک سیستم مدیریت گذرواژه برای ذخیره و کنترل گذرواژه‌های خود استفاده نمی‌کنید، اکنون زمان خوبی برای شروع است. ایمن کردن سیستم‌ مدیریت گذرواژه‌ها با یک کلید امنیتی یک لایه حفاظتی اضافی را فراهم کرده و به طور موثر از ذخیره گذرواژه و حساب‌های کاربری شما در برابر دسترسی غیرمجاز محافظت می‌کند. اگر در حال حاضر از یک مدیر گذرواژه استفاده می‌کنید، خوب است که عادت کنید به طور مرتب گذرواژه‌های خود را بررسی کرده و در صورت نیاز آنها را به‌روز رسانی کنید. بسیاری از سیستم‌های مدیریت گذرواژه اغلب با برجسته کردن گذرواژه‌های ضعیف یا آشکار این کار را آسان می‌کنند.

3- حساب‌های رسانه‌های خود را بررسی کنید

پلتفرم رسانه‌های اجتماعی ما را قادر می‌سازند با دیگران ارتباط برقرار کنیم و می‌توانند به عنوان منبع درآمدی برای تولیدکننده محتوا عمل کند، اما همچنین می‌توانند با به اشتراک‌ گذاشتن اطلاعات شخصی با بازیگران بد، شما را آسیب‌پذیر کنند. ایده خوبی است که به طور منظم حساب‌های خود را بررسی کنید و اطلاعاتی را که از طریق آنها به اشتراک می‌گذارید، حسابرسی انجام دهید. این شامل پست‌های گذشته و تنظیمات امنیتی شما نیز می‌شود. همچنین توصیه می‌کنیم حساب‌های شخصی را روی حالت خصوصی تنظیم کنید تا میزان دسترسی آسان به اطلاعات را محدود کرده باشید. بسیاری از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی گزینه‌ای برای MFA ارائه می‌دهند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که هر زمان که ممکن است برای محافظت از حساب‌های خود در برابر هکرها، آن را فعال کنید.

4- مجوز برنامه‌های خود را بررسی کنید

ممکن است اطلاعات بیشتر از آنچه می‌خواهید از طریق برنامه‌های خود به اشتراک گذاشته باشید. توصیه می‌کنیم به طور مرتب مجوز برنامه‌های خود را بررسی کنید تا فقط داده‌هایی که با آنها به اشتراک می‌گذارید، قابل مشاهده باشند. به طور مشابه، افزونه‌های مرورگر خود را نیز بررسی کنید، مجوزهای مذکور را مجددا بررسی نمایید و هر کدام را که استفاده نمی‌کنید، حذف کنید.

سبدخرید
فروشگاه
0 آیتم سبد خرید
حساب کاربری